MORA představuje své pracovníky: Mzdová účetní Petra Závodná

Čísla, spousta čísel a papírování. Právě tak si většina lidí představuje práci mzdové účetní. Skutečnost je však jiná…. Petra je novou posilou našeho týmu v Mariánském Údolí. Pracuje na pozici personalista/mzdová účetní od letošního května. Výhledově bude zaštiťovat oblast celého mzdového účetnictví.


Petro, co tě vedlo k tomu, přihlásit se do výběrového řízení na pozici personalista/mzdová účetní do naší společnosti?

Do výběrového řízení jsem se přihlásila z rodinných důvodů - hledala jsem změnu. Před nástupem do firmy MORA MORAVIA jsem pracovala pro nadnárodní společnost v Hranicích na pozici hlavní účetní. Denně jsem dojížděla a to bylo velmi náročné. Rozhodla jsem se hledat práci v Olomouci a blízkém okolí. Sama jsem ale v Hlubočkách nováčkem, narodila jsem se ve Vyškově a více než 15 let jsem žila a pracovala v Brně.

Přiblížíš nám náplň své práce? Co přesně obnáší?

Běžná provozní práce personalistů zahrnuje tři základní okruhy, kterými jsou personální administrativa, mzdy a řízení lidských zdrojů. Moje pozice personalisty obnáší především práci v personální administrativě, kde jde o vedení spisů zaměstnanců, povinnosti vůči státu (při odvádění zákonného pojištění – sociálního a zdravotního, vyúčtování a vystavení přiznání k dani z příjmu, provádění ročního zúčtování daně zaměstnancům), správa veškerých dokumentů při pracovně právních vztazích.

Dále jako mzdová účetní pracuji při evidenci a systematizaci mezd, jejich zpracování, evidenci odpracované doby, spolupracujeme s vedoucími oddělení na odměňování pracovníků, při vytváření motivačních složek mzdy, vedu mzdové účetnictví a provádím zúčtování a výplatu mezd. V neposlední řadě vyhotovuji evidenční listy důchodového zabezpečení a řadu dalších úkonů, které tato pozice obnáší.

Co tě na tvé práci baví nejvíc?

Je to pozitivní zpětná vazba od zaměstnanců a také to, že to není jednotvárná práce a mám možnost zaměstnancům v případě jejich potřeby pomoci.

Jak hodnotíš společnost MORA MORAVIA a její přístup k zaměstnancům, péči o ně, benefity?

Společnost nabízí svým zaměstnancům celou řadu výhod a benefitů a snaží se držet vysokou úroveň v nabídce sociálních programů pro zaměstnance. Sama využívám například příspěvku příspěvek na penzijní pojištění, který je z mého pohledu opravdu nadstandartní, chodím zde na obědy, oceňuji například i flexibilní pracovní dobu. A mnohé další.

Máte doma spotřebiče značky MORA nebo GORENJE?

Mám doma plynový sporák MORA už spoustu let a nedám na něj dopustit. Je stále spolehlivý a dobře peče bez nutnosti jakýchkoli oprav. To je v současné době u domácích spotřebičů spíše vzácnost. Dále mám ledničku značky GORENJE a i napříč mojí rodinou bych našla celou řadu spotřebičů těchto značek. Rozhodně řadím spotřebiče značky MORA a GORENJE mezi spolehlivé a kvalitní.

Jak ve volném čase nejraději relaxuješ? Máš nějaké koníčky?

V současné době mám jeden velký koníček a zároveň lásku –pětiletou dceru Elišku. Můj volný čas patří především mojí rodině, protože dcera je ve věku, kdy se učí jezdit na kole, koloběžce, kolečkových bruslích, plavání, a tak se snažíme jako rodiče jí v těchto pohybových aktivitách rozvíjet. No a když mně přeci jen zbyde něco málo času pro relax, ráda poslouchám hudbou, chodím na koncerty, do kina, čtu knihy, posedím s přáteli a chodím po horách.Zpět na výpis článků

Personální oddělení
Kde nás najdete Logo prémiová kvalita